Studentet.info
FIlMI TE SHOH NE SY NGA AKTORET SHQIPTARE


22-03-2012 10:11
Të shoh në sy" film artistik televiziv i realizuar nga RTSh në vitin 1986.Skenari Nasi Lera.Regjisor Mevlan Shanaj (Artist i merituar).Kompozitor Aleksandër Lalo. Operator Pali Kuke (Artist i merituar). Operator zëri Bardhyl Xhani. Grimi Edmond Lako. Piktor Mitat Çuadari.
Interpretojnë:
Arben Imami,Elvira Diamanti,Sotiraq Bratko,Birçe Hasko,Stavri Shkurti (Artist i merituar),Agim Shuke,Karafil Shena, Aurela Hyseni,Gëzim Rudi si dhe M. Luca, P.Panajoti, Sh.Bërdëllima, I. Mato, I. Humçi, M. Muça, K. Gjonça etj
Komente
 
 
Na ndiqni në Twitter    Na ndiqni në Facebook

© 2004-2019 Studentet.info™ | Kopjimi është i lejuar nëse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio