Studentet.info
FIlMI SHTIGJE TE lUFTES NGA AKTORET SHQIPTARE


28-12-2011 11:24
Studio "Kristal" Filmi "Shtigje të luftës" prodhim i vitit 1974.
Regjisor: Piro Milkani, Skenari: S. Kurti, Skënder Plasari, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Kujtim Laro.
Interpretojnë: Timo Flloko, Robert Ndrenika, Petrika Gjezi, Sandër Prosi, Pandi Raidhi, Ndrek Luca, Albert Verria, Liza Laska etj.
"Lufta e dytë botërore. Kanani një luftëtar i famshëm në të gjithë krahinën e Pezës dhe Shabani një fshatar i vuajtur përballojnë të gjithë djegjet dhe shkatërimet e fshatit dhe me heroizmin e tyre ngrenë popullin në një hakmarrje të madhe
Komente
 
 
Na ndiqni në Twitter    Na ndiqni në Facebook

© 2004-2019 Studentet.info™ | Kopjimi është i lejuar nëse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio